Domov    O Dube    Profily    Kontakt dubers na youtube dubers na facebooku

Radikal Guru

Jeho skutočné meno je Mateusz Miller. Je DUB producent a DJ z Poľska. Jeho jedinečný zvuk je kombináciou Dubu, Dubstepu a Reggae. Popularitu získal v roku 2008 po uvoľnení sérií singlov a remixov pod značkou Dubbed Out records.

Svoje producentské skúsenosti začal rozvíjať už v ranom veku experimentovaním s Trip-Hop, Jungle a Asian Undergroundom. V roku 2005 sa presťahoval do Írska kde dokončil demo s názvom The East-West Connection. Pozornosť získal keď začal hrať DJ zmesi v Írskom nočnom klube World Bass Culture a na iných akciách v Írsku. V tejto dobe si vytvoril jeho produkčné techniky a začal experimentovať s Dub a Dubstep hudbou.

Svetovú pozornosť priťahuje keď vydal niekoľko najlepšie predávajúcich hitov pod značkou Dubbed out records. Jeho hudba bola hraná “dídžejmi” v mnohých kluboch a rádio staniciach v USA a Európe a taktiež vystupoval v BBC Asian Network, Sub FM, Rinse FM a veľa ďalších.

V posledných rokoch mal Radikal Guru turné vo väčšine Európskych krajinách. Objavuje sa aj na významných festivaloch. V roku 2009 začal pracovať s poľskou dubstepovou značkou Moonshine Recordings a vydal niekoľko singlov a album The Rootstepa ktorý mal veľký ohlas po celom svete.

Zdroje
„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain